Poznaj nas

Centrum Fizjoterapii Paśko jest tworzone przez zespół specjalistów-pasjonatów, stosujących najlepsze praktyki i rozwiązania na bazie doświadczeń zdobytych w renomowanych ośrodkach krajowych i zagranicznych.

Nasi lekarze i rehabilitanci cieszą się doskonałą opinią, którą zawdzięczają nie tylko swej wiedzy i umiejętnościom zdobytym na kursach i szkoleniach, ale także empatii i indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta.

Dzięki trosce o zdrowie i godność chorego, specjaliści Centrum Fizjoterapii Paśko zapewniają najwyższe standardy opieki zdrowotnej, ale także poczucie komfortu, bezpieczeństwa, życzliwe i przyjazne otoczenie, co sprzyja redukcji stresu pacjenta i wspiera proces jego leczenia.

Rehabilitanci i masażyści

Mariusz Paśko
osteopata, fizjoterapeuta, współwłaściciel CF Paśko

Dyplomowany osteopata FICO Osteopathy Academy, mgr fizjoterapii WSZIA , mgr wychowania fizycznego i rehabilitacji URZ.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Limfologicznej dr Asdonka w Niemczech, najstarszej i najbardziej doświadczonej specjalistycznej klinice limfologicznej na świecie, a także w innych ośrodkach w kraju i za granicą. Pracę kontynuował w ośrodku rehabilitacyjnym w Rzeszowie oraz we własnym gabinecie, wówczas rozpoczął również działalność naukową i szkoleniową na rzecz szerzenia wiedzy o fizjoterapii. Jest jednym z pierwszych dyplomowanych osteopatów na Podkarpaciu i jednym z najbardziej cenionych za swą wiedzę, holistyczne podejście do terapii i szerokie zainteresowanie zdrowiem człowieka. W Centrum prowadzi fizjoterapię i terapię pacjentek onkologicznych.

Ewelina Rabiej
fizjoterapeutka

Specjalnością Eweliny jest terapia obrzęków limfatycznych i innych chorób obrzękowych w oparciu o światowe standardy i najnowsze osiągnięcia nauk medycznych. Wiele czasu poświęca na doskonalenie zawodowe, szczególnie z zakresu chorób układu limfatycznego i terapii blizn. Uważa, że blizny to nie tylko problem medyczny, ale również defekt estetyczny, stąd jej kompleksowe podejście jako specjalisty do tego zagadnienia. Pasjonuje ją globalne podejście terapeutyczne, stąd zainteresowanie terapią zatok, medycyną zapobiegawczą, a także masażem – także relaksacyjnym z wykorzystaniem bańki chińskiej i gorących kamieni.
Odpręża ją ruch – piesze i rowerowe wycieczki, które często dokumentuje za pomocą fotografii, rysunku i malarstwa.

Agnieszka Michota
fizjoterapeutka

Specjalizacją Agnieszki jest terapia tkanek miękkich, leczy również bóle związane z narządem ruchu. Jej podstawowe narzędzia pracy obejmują techniki terapii manualnej, terapię punktów spustowych, masaż tkanek głębokich czy drenaż limfatyczny. Globalne podejście osteopatyczne pozwala jej na dobór idealnej terapii kręgosłupa, leczenie niewydolności limfatycznej i systemu mięśniowo-powięziowego. Swoją pracę opiera na cierpliwym podejściu do pacjentów i ich problemów. Zawsze stawia na miłą atmosferę w gabinecie, uśmiech i zaangażowanie. Zwraca uwagę na pogodę ducha swoich Pacjentów, gdyż wierzy, że przyśpiesza ona proces zdrowienia.
Pasjonują ją nieodkryte dla turystów miejsca związane z historią, kulturą i tradycją, które odkrywa podczas wycieczek pieszych i rowerowych. Wciąż doskonali swój język francuski w mowie i piśmie. Relaksuje ją praca w ogrodzie, szczególnie przy uprawianiu ziół leczniczych.

Karolina Dziubacka
fizjoterapeutka

Centralnym punktem pracy Karoliny jest terapia obrzęków limfatycznych, jak i tych o innym pochodzeniu w oparciu o ugruntowane międzynarodowe standardy i najnowsze doniesienia naukowe w zakresie badań medycznych. Ogrom czasu spędza na indywidualnym rozwoju umiejętności i powiększaniu swoich kompetencji zawodowych, szczególnie z zakresu chorób układu limfatycznego jak i terapii narządu ruchu oraz treningu medycznego. Interesuje ją wiele zagadnień dotyczących holistycznego podejścia do pacjenta i jego codziennych problemów spowodowanych urazem lub schorzeniem, ale przede wszystkim to w jaki sposób osiągnąć jak najlepszy efekt terapeutyczny w zależności od możliwości funkcjonalnych pacjenta. Poza gabinetem pasjonuje się Formułą 1, literaturą, dwubojem olimpijskim i lekkoatletyką.

Paulina Chajec
fizjoterapeutka
Paulina prowadzi
  1. terapie manualną i wisceralną,
  2. masaż tkanek głębokich,
  3. zabiegi z naturoterapii i pinopresury,
  4. rehabilitacje pacjentów bólowych, ortopedycznych oraz neurologicznych.
Stosuje nowoczesne metody fizjoterapeutyczne, techniki medycyny holistycznej oraz kompleksowe podejście do potrzeb każdego klienta.

 

Łukasz Wróbel
masażysta

Specjalizacją Łukasza jest drenaż limfatyczny. W swojej pracy stosuje globalne podejście terapeutyczne, wykorzystując osteopatię, wiedzę medycyny wschodu i własne doświadczenia zdobyte jako fizjoterapeuta (m.in. w Podkarpackim Centrum Rehabilitacji oraz Akademii Zdrowego Stylu Życia). Specjalizuje się w drenażu limfatycznym i kompresjoterapii, masażu tkanek głębokich i powięziowym, a także mobilizacji blizn. Wykorzystuje zintegrowane techniki drenażowe, aby szybko i efektywnie wspomagać chorych z obrzękiem limfatycznym (w tym pacjentki po mastektomii), dopasowując je do indywidualnych potrzeb.
Jego pasją jest również szerokie diagnozowanie bólów kręgosłupa i głowy, a także wspomaganie trawienia, w czym pomaga mu spojrzenie osteopaty i terapeuty medycyny wschodu.
W wolnym czasie zajmuje się ogrodnictwem, czyta fantastykę i śledzi piłkarskie rozgrywki ligi angielskiej.

Lekarze

lek. Piotr Rosół
spec. specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. med. Anetta Śmietana
spec. onkologii klinicznej

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (1995r.), specjalizacja w zakresie Onkologii Klinicznej (2001r.), staż pracy w onkologii 27 lat. W latach 1995-2008 praca w Oddziale Chemioterapii w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie. Od stycznia 2009 r. pełni funkcję Kierownika Klinicznego Oddziału Chemioterapii Dziennej w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Rzeszowie (Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. F. Szopena w Rzeszowie). Główną specjalizacją Pani Anetty jest rak piersi.

lek. med. Magdalena Maramorosz-Kurianowicz
spec. onkologii klinicznej

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie, specjalistka chemioterapii onkologicznej i onkologii klinicznej. Od ponad 10 lat pracuje w warunkach ambulatoryjnych i prowadzi pacjentów w Oddziele Dziennym Chemioterapii.

dr n. med. Jacek Pszeniczny
spec. chirurgii ogólnej, spec. chirurgii onkologicznej

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, doktor nauk medycznych, od 2020 r. konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej.
Może pochwalić się ogromnym doświadczeniem zawodowym, zdobytym podczas praktyki w szpitalach klinicznych i innych ośrodkach, którym dzieli się podczas konferencji i paneli dyskusyjnych. Wielki propagator profilaktyki onkologicznej i zdrowego trybu życia. W swej praktyce wielokrotnie nagradzany (laureat plebiscytu Orły Medycyny), ceniony przez pacjentów za wiedzę, a także kompleksowe podejście do terapii onkologicznej, uwzględniające również sferę psychologiczną. W Centrum Fizjoterapii Paśko prowadzi cykliczne konsultacje pacjentów po operacjach chirurgicznych, które pomogą w szybkim diagnozowaniu powikłań onkologicznych związanych z obrzękiem limfatycznym.

Paweł Złotek
lek. specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej i onkologicznej

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, lekarz specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej i onkologicznej, flebolog (lekarz chorób żył, żylaków), posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Doświadczenie zdobywał, pracując na oddziałach chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej. Szczegółowe obszary jego pracy związane ze specjalizacją dotyczą chorób naczyń, żył oraz nowotworów. W Centrum Fizjoterapii Paśko przeprowadza badania układu naczyniowego, a także różnicowanie pomiędzy niewydolnością żylną i limfatyczną z wykorzystaniem:
• USG doppler kończyn dolnych
• USG doppler tetnic kończyn dolnych
• USG doppler tętnic szyjnych
• USG piersi
• USG jamy brzusznej
• USG tarczycy
• USG węzłów chłonnych

Sebastian Jaszczuk
lek. ortopeda dziecięcy, ortopeda

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, stażysta Szpitala Uniwersyteckiego Queen Elizabeth w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Specjalizował się z ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Wielkiej Brytanii, kontynuował specjalizację w Klinicznym Oddziale Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Rzeszowie, zakończoną egzaminem specjalizacyjnym w 2016.
Od przeszło 12 lat zaangażowany jest w diagnostykę i leczenie schorzeń ortopedycznych (wrodzonych i nabytych) u dzieci i młodzieży, w tym skrzywień kręgosłupa (skoliozy, kifozy). W Centrum Fizjoterapii Paśko zajmuje się leczeniem deformacji klatki piersiowej (np. klatki piersiowej szewskiej, kurzej), a także kończyn (deformacji osi kończyn, skrócenia kończyn). Obszary jego zainteresowań zawodowych dotyczą również wrodzonego zwichnięcia biodra u niemowląt, a także leczenia urazów u dzieci i młodzieży, w tym złamań kończyn oraz kręgosłupa i miednicy.

Michał Górecki
lek. onkolog

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu (2013), staż podyplomowy odbywał w Szpitalu Miejskim w Gliwicach (2014). Specjalizację z onkologii klinicznej odbywał w Klinice Onkologii Klinicznej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie zakończoną egzaminem specjalizacyjnym w 2020r. Uczestnik licznych konferencji naukowych w kraju i za granicą. Prowadzi zajęcia z Onkologii ze studentami kierunku lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od czerwca 2023r. piastuje stanowisko Kierownika Oddziału Chemii Dziennej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. F. Szopena w Rzeszowie. Zajmuje się leczeniem nowotworów złośliwych, a jego szczególnym przedmiotem zainteresowań zawodowych jest rak piersi i rak gruczołu krokowego. Prywatnie fan roweru szosowego, alpinizmu, skitouringu, kitesurfingu, fotografii, dronów i gry na gitarze.

Recepcja

Sylwia Lech
recepcjonistka

Sylwia, jako rejestratorka medyczna prowadzi rejestrację pacjentów, prowadzi, gromadzi, segreguje i archiwizuje dokumentację medyczną. Weryfikuje ubezpieczenie zdrowotne pacjentów, prowadzi ewidencję wykonywanych usług medycznych, a także wprowadza dane do systemów informatycznych. Brała udział w szkoleniach z zakresu psychologii i typologii klienta, komunikacji interpersonalnej, zarządzania dokumentacją i czasem. Jej optymizm powoduje, że każdy rejestrowany Pacjent czuje się ciepło przyjęty i może liczyć na życzliwe potraktowanie.
Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i w ruchu – pływając, jeżdżąc na rowerze, podróżując. Zawsze towarzyszy jej dobra książka.