Poznaj nas
Centrum Fizjoterapii Paśko jest tworzone przez zespół specjalistów-pasjonatów, stosujących najlepsze praktyki i rozwiązania na bazie doświadczeń zdobytych w renomowanych ośrodkach krajowych i zagranicznych.
Nasi lekarze i rehabilitanci cieszą się doskonałą opinią, którą zawdzięczają nie tylko swej wiedzy i umiejętnościom zdobytym na kursach i szkoleniach, ale także empatii i indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta.
Dzięki trosce o zdrowie i godność chorego, specjaliści Centrum Fizjoterapii Paśko zapewniają najwyższe standardy opieki zdrowotnej, ale także poczucie komfortu, bezpieczeństwa, życzliwe i przyjazne otoczenie, co sprzyja redukcji stresu pacjenta i wspiera proces jego leczenia.
Rehabilitanci i masażyści
Dyplomowany osteopata FICO Osteopathy Academy, mgr fizjoterapii WSZIA , mgr wychowania fizycznego i rehabilitacji URZ.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Limfologicznej dr Asdonka w Niemczech, najstarszej i najbardziej doświadczonej specjalistycznej klinice limfologicznej na świecie, a także w innych ośrodkach w kraju i za granicą. Pracę kontynuował w ośrodku rehabilitacyjnym w Rzeszowie oraz we własnym gabinecie, wówczas rozpoczął również działalność naukową i szkoleniową na rzecz szerzenia wiedzy o fizjoterapii. Jest jednym z pierwszych dyplomowanych osteopatów na Podkarpaciu i jednym z najbardziej cenionych za swą wiedzę, holistyczne podejście do terapii i szerokie zainteresowanie zdrowiem człowieka. W Centrum prowadzi fizjoterapię i terapię pacjentek onkologicznych.
Centralnym punktem pracy Karoliny jest terapia obrzęków limfatycznych, jak i tych o innym pochodzeniu w oparciu o ugruntowane międzynarodowe standardy i najnowsze doniesienia naukowe w zakresie badań medycznych. Ogrom czasu spędza na indywidualnym rozwoju umiejętności i powiększaniu swoich kompetencji zawodowych, szczególnie z zakresu chorób układu limfatycznego jak i terapii narządu ruchu oraz treningu medycznego. Interesuje ją wiele zagadnień dotyczących holistycznego podejścia do pacjenta i jego codziennych problemów spowodowanych urazem lub schorzeniem, ale przede wszystkim to w jaki sposób osiągnąć jak najlepszy efekt terapeutyczny w zależności od możliwości funkcjonalnych pacjenta. Poza gabinetem pasjonuje się Formułą 1, literaturą, dwubojem olimpijskim i lekkoatletyką.
- Trening funkcjonalny dla dorosłych z elementami AFS oraz kinesjotaping
- Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe
- Terapię manualną kręgosłupa
- Masaż tkanek głębokich
- Zespoły napięciowe i przeciążeniowe
- Dysfunkcje obszaru czaszkowo – żuchwowego
Katarzyna Smulska specjalizuje się w pracy z Pacjentami dorosłymi, jak również z dziećmi. Wykorzystuje zintegrowane metody dostosowane indywidualnie do problemu dziecka. PNF, terapia manualna, kinesiotaping – to tylko niektóre z terapii jakimi wspomaga swoją prace z małymi pacjentami. Pomaga również znaleźć odpowiednie rekreacyjne aktywności dla Waszych maluchów.
W pracy z pacjentami dorosłymi Pani Katarzyna specjalizuje się w terapii blizny pooperacyjnej. Swoją pracę opiera na cierpliwym podejściu do pacjentów i ich problemów. Zawsze stawia na miłą atmosferę w gabinecie, uśmiech i zaangażowanie. Zwraca uwagę na pogodę ducha swoich Pacjentów, gdyż wierzy, że przyśpiesza ona proces zdrowienia.
Monika to absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego z tytułem magistra fizjoterapii, a także certyfikowana terapeutka 𝐊𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐤𝐬𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐓𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐢 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐜𝐢𝐰𝐨𝐛𝐫𝐳ę𝐤𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐓𝐨𝐰𝐚𝐫𝐳𝐲𝐬𝐭𝐰𝐚 𝐋𝐢𝐦𝐟𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨. Specjalizuje się w 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐜𝐢𝐰𝐨𝐛𝐫𝐳ę𝐤𝐨𝐰𝐞𝐣 Pacjentów z obrzękiem limfatycznym i tłuszczowym, oferując kompleksowe podejście do zdrowia. Wykonuje manualne drenaże limfatyczne, kompresjoterapię (bandażowanie) oraz skupia się na dolegliwościach bólowych.
Monika korzysta z nowoczesnych technologii, takich jak pompy pneumatyczne, fala uderzeniowa i endermologia, aby jeszcze skuteczniej zadbać o Wasze zdrowie. Zajmuje się również problemami obrzęku czy ograniczeń ruchowych.
Dzięki jej zaangażowaniu i profesjonalizmowi, skutecznie pracuje nad redukcją obrzęku i związanych z nim problemów.
Dorota jest certyfikowaną terapeutką blizn u pacjentów dorosłych. Pracuje indywidualnie z pacjentami wykorzystując techniki manualne, dostosowując je do stanu blizny i wrażliwości pacjenta. Zajmuje się również specjalistycznym plastrowaniem czyli kinezjotapingiem, co jest szczególnie skuteczne przy bliznach wciągniętych lub wypukłych – przerostach. Stosuje również metody pracy podciśnieniowej. Jako dyplomowana naturoterapeutka stosuje również przeciwbólową klasyczną akupunkturę (chińską i japońską) we wspomaganiu leczenia narządów układu ruchu (problemy ortopedyczne i reumatologiczne).
Wykonuje również masaże częściowe przygotowując pacjentów do zabiegów chirurgicznych (np. biodro i kończyna dolna, bark i kończyna górna). Celem takiego przygotowania jest poprawa odżywienia tkanek co skutkuje sprawniejszymi procesami gojenia i łatwiejszym powrotem do sprawności.
Dorota jest również terapeutką zajęciową i instruktorką terapii ruchem w somatycznych zespołach stresu przewlekłego. Prowadzi zajęcia relaksacyjne i gimnastyczne dla pacjentów. Jest to trening o niskim stopniu intensywności – wzmacniający i usprawniający, obniżający markery stresu poprzez wspomaganie prawidłowego oddechu, łagodny rozruch, nauka automasażu. Aktywności te są dostosowane do potrzeb pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi i wspomagają procesy lecznicze.
Lekarze
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (1995r.), specjalizacja w zakresie Onkologii Klinicznej (2001r.), staż pracy w onkologii 27 lat. W latach 1995-2008 praca w Oddziale Chemioterapii w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie. Od stycznia 2009 r. pełni funkcję Kierownika Klinicznego Oddziału Chemioterapii Dziennej w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Rzeszowie (Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. F. Szopena w Rzeszowie). Główną specjalizacją Pani Anetty jest rak piersi.
Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie, specjalistka chemioterapii onkologicznej i onkologii klinicznej. Od ponad 10 lat pracuje w warunkach ambulatoryjnych i prowadzi pacjentów w Oddziele Dziennym Chemioterapii.
Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, doktor nauk medycznych, od 2020 r. konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej.
Może pochwalić się ogromnym doświadczeniem zawodowym, zdobytym podczas praktyki w szpitalach klinicznych i innych ośrodkach, którym dzieli się podczas konferencji i paneli dyskusyjnych. Wielki propagator profilaktyki onkologicznej i zdrowego trybu życia. W swej praktyce wielokrotnie nagradzany (laureat plebiscytu Orły Medycyny), ceniony przez pacjentów za wiedzę, a także kompleksowe podejście do terapii onkologicznej, uwzględniające również sferę psychologiczną. W Centrum Fizjoterapii Paśko prowadzi cykliczne konsultacje pacjentów po operacjach chirurgicznych, które pomogą w szybkim diagnozowaniu powikłań onkologicznych związanych z obrzękiem limfatycznym.
Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, lekarz specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej i onkologicznej, flebolog (lekarz chorób żył, żylaków), posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Doświadczenie zdobywał, pracując na oddziałach chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej. Szczegółowe obszary jego pracy związane ze specjalizacją dotyczą chorób naczyń, żył oraz nowotworów. W Centrum Fizjoterapii Paśko przeprowadza badania układu naczyniowego, a także różnicowanie pomiędzy niewydolnością żylną i limfatyczną z wykorzystaniem:
• USG doppler kończyn dolnych
• USG doppler tetnic kończyn dolnych
• USG doppler tętnic szyjnych
• USG piersi
• USG jamy brzusznej
• USG tarczycy
• USG węzłów chłonnych
Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, stażysta Szpitala Uniwersyteckiego Queen Elizabeth w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Specjalizował się z ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Wielkiej Brytanii, kontynuował specjalizację w Klinicznym Oddziale Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Rzeszowie, zakończoną egzaminem specjalizacyjnym w 2016.
Od przeszło 12 lat zaangażowany jest w diagnostykę i leczenie schorzeń ortopedycznych (wrodzonych i nabytych) u dzieci i młodzieży, w tym skrzywień kręgosłupa (skoliozy, kifozy). W Centrum Fizjoterapii Paśko zajmuje się leczeniem deformacji klatki piersiowej (np. klatki piersiowej szewskiej, kurzej), a także kończyn (deformacji osi kończyn, skrócenia kończyn). Obszary jego zainteresowań zawodowych dotyczą również wrodzonego zwichnięcia biodra u niemowląt, a także leczenia urazów u dzieci i młodzieży, w tym złamań kończyn oraz kręgosłupa i miednicy.
Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu (2013), staż podyplomowy odbywał w Szpitalu Miejskim w Gliwicach (2014). Specjalizację z onkologii klinicznej odbywał w Klinice Onkologii Klinicznej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie zakończoną egzaminem specjalizacyjnym w 2020r. Uczestnik licznych konferencji naukowych w kraju i za granicą. Prowadzi zajęcia z Onkologii ze studentami kierunku lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od czerwca 2023r. piastuje stanowisko Kierownika Oddziału Chemii Dziennej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. F. Szopena w Rzeszowie. Zajmuje się leczeniem nowotworów złośliwych, a jego szczególnym przedmiotem zainteresowań zawodowych jest rak piersi i rak gruczołu krokowego. Prywatnie fan roweru szosowego, alpinizmu, skitouringu, kitesurfingu, fotografii, dronów i gry na gitarze.
Specjalista w urologii i chirurgii dziecięcej, Koordynatorki Pododdziału Urologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie
- Konsultacje urologiczne i chirurgiczne dla dzieci,
- Zabiegi chirurgiczne, w tym operacje przepukliny, spodziectwa, stulejki i inne,
- Diagnostyka i leczenie problemów z oddawaniem moczu, wad układu moczowego, moczeniem nocnym i infekcjami dróg.
Diagnostyka:
- bólów głowy,
- problemów z kręgosłupem,
- drżenia, mrowienia kończyn,
- problemów z niedowładami,
- zaburzeń snu,
- problemów z widzeniem, mroczki, plamki w polu widzenia,
- padaczek i innych schorzeń układu nerwowego.