Poznaj nas

Centrum Fizjoterapii Paśko jest tworzone przez zespół specjalistów-pasjonatów, stosujących najlepsze praktyki i rozwiązania na bazie doświadczeń zdobytych w renomowanych ośrodkach krajowych i zagranicznych.

Nasi lekarze i rehabilitanci cieszą się doskonałą opinią, którą zawdzięczają nie tylko swej wiedzy i umiejętnościom zdobytym na kursach i szkoleniach, ale także empatii i indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta.

Dzięki trosce o zdrowie i godność chorego, specjaliści Centrum Fizjoterapii Paśko zapewniają najwyższe standardy opieki zdrowotnej, ale także poczucie komfortu, bezpieczeństwa, życzliwe i przyjazne otoczenie, co sprzyja redukcji stresu pacjenta i wspiera proces jego leczenia.

Rehabilitanci i masażyści

Mariusz Paśko
fizjoterapeuta

Dyplomowany osteopata FICO Osteopathy Academy, mgr fizjoterapii WSZIA , mgr wychowania fizycznego i rehabilitacji URZ.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Limfologicznej dr Asdonka w Niemczech, najstarszej i najbardziej doświadczonej specjalistycznej klinice limfologicznej na świecie, a także w innych ośrodkach w kraju i za granicą. Pracę kontynuował w ośrodku rehabilitacyjnym w Rzeszowie oraz we własnym gabinecie, wówczas rozpoczął również działalność naukową i szkoleniową na rzecz szerzenia wiedzy o fizjoterapii. Jest jednym z pierwszych dyplomowanych osteopatów na Podkarpaciu i jednym z najbardziej cenionych za swą wiedzę, holistyczne podejście do terapii i szerokie zainteresowanie zdrowiem człowieka. W Centrum prowadzi fizjoterapię i terapię pacjentek onkologicznych

Ewelina Rabiej
fizjoterapeutka

Specjalnością Eweliny jest terapia obrzęków limfatycznych i innych chorób obrzękowych w oparciu o światowe standardy i najnowsze osiągnięcia nauk medycznych. Wiele czasu poświęca na doskonalenie zawodowe, szczególnie z zakresu chorób układu limfatycznego i terapii blizn. Uważa, że blizny to nie tylko problem medyczny, ale również defekt estetyczny, stąd jej kompleksowe podejście jako specjalisty do tego zagadnienia. Pasjonuje ją globalne podejście terapeutyczne, stąd zainteresowanie terapią zatok, medycyną zapobiegawczą, a także masażem – także relaksacyjnym z wykorzystaniem bańki chińskiej i gorących kamieni.
Odpręża ją ruch – piesze i rowerowe wycieczki, które często dokumentuje za pomocą fotografii, rysunku i malarstwa.

Agnieszka Michota
fizjoterapeutka

Specjalizacją Agnieszki jest terapia tkanek miękkich, leczy również bóle związane z narządem ruchu. Jej podstawowe narzędzia pracy obejmują techniki terapii manualnej, terapię punktów spustowych, masaż tkanek głębokich czy drenaż limfatyczny. Globalne podejście osteopatyczne pozwala jej na dobór idealnej terapii kręgosłupa, leczenie niewydolności limfatycznej i systemu mięśniowo-powięziowego. Swoją pracę opiera na cierpliwym podejściu do pacjentów i ich problemów. Zawsze stawia na miłą atmosferę w gabinecie, uśmiech i zaangażowanie. Zwraca uwagę na pogodę ducha swoich Pacjentów, gdyż wierzy, że przyśpiesza ona proces zdrowienia.
Pasjonują ją nieodkryte dla turystów miejsca związane z historią, kulturą i tradycją, które odkrywa podczas wycieczek pieszych i rowerowych. Wciąż doskonali swój język francuski w mowie i piśmie. Relaksuje ją praca w ogrodzie, szczególnie przy uprawianiu ziół leczniczych.

Elżbieta Walerianowicz
fizjoterapeutka

Absolwentka fizjoterapii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczka kursów z zakresu terapii punktów spustowych, masażu (m. in. tkanek głębokich), a także PNF (rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami w obrębie układu kostno-mięśniowego i nerwowego), pinoterapii (terapii znoszącej napięcie stresowe układu nerwowego) i manipulacji krótkodźwigniowych HVLA.
Szczególną uwagę poświęca wdrażaniu nowych terapii bólów kręgosłupa. Uważa, że współpraca z chorym świadomym celów, kierunków i kolejnych etapów leczenia przynosi najlepsze efekty, dlatego zawsze omawia ze swoimi pacjentami elementy prowadzonej terapii, odpowiadając na pytania i wyjaśniając wątpliwości.
Łączy przyjemne z pożytecznym, poznając techniki relaksacyjne, jak masaż lomi lomi nui, tajski masaż stemplami ziołowymi czy gorącymi kamieniami. Najlepiej wypoczywa aktywnie, eksplorując trasy w parkach linowych lub poszukując wyciszenia podczas saunowania, floatingu czy w komorze hiperbarycznej.

Kamila Pyś
fizjoterapeutka

Kamila od kilku lat prowadzi projekt usprawniania seniorów pod postacią fizjoterapii środowiskowej w Kańczudze. Najważniejsze w skutecznej terapii jest dla niej dokładna i celna diagnoza, precyzja leczenia oraz edukacja i zaangażowanie pacjenta. Podchodzi holistycznie do zdrowia i sprawności pacjentów, gdyż uważa, że nie ma uniwersalnej metody leczenia. Połączenie kilku z nich z uwzględnieniem czynnika psychologicznego pacjenta pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów w stosunkowo krótkim czasie. W terapii wykorzystuje Terapię Wisceralną (praca w obrębie narządów wewnętrznych np. wspomagająco w terapii skolioz, choroby refluksowej żołądka czy po przebytym COVID-19), Funkcjonalną Terapię Manualną Mulligana, Terapię Manualną wg Typaldosa (FDM), Masaż Tkanek Głębokich, a na sali ćwiczeń opiera się o usprawniania PNF oraz na nowatorskiej koncepcji Kinetic Control – leczenie ruchem. Wykorzystuje również Kinesiotaping. Zaprasza do siebie młodzież od lat 15, dorosłych oraz seniorów. Na wizycie u Kamili spotkacie się z pozytywną energią i zrozumieniem. W wolnej chwili uprawia sporty a dodatkowo poszerza swoje wykształcenie o studia podyplomowe „Dietetyka i Planowanie żywienia” na WSiZ w Rzeszowie.

 

Jacek Brettschneider
fizjoterapeuta

Jacek jest magistrem fizjoterapii. W naszym Centrum wykonuje masaże i inne terapie manualne, posługując się także bańką chińską i gorącymi kamieniami. Specjalizuje się w terapii manualnej, terapii mięśniowo-powięziowej, terapii funkcjonalnej. W swojej pracy stosuje techniki wykorzystujące osteopatyczne podejście do leczenie różnych dysfunkcji i niewydolności limfatycznej. Wspiera rehabilitację pacjentów, stosując również taping rehabilitacyjny.
Interesują go nowinki fizjoterapeutyczne i nowe metody terapii, które doskonali, biorąc udział w szkoleniach, a także śledząc publikacje z całego świata. Jest pasjonatem ruchu jako leku na zdrowie i aktywne życie. Propaguje zdrowe odżywianie, uprawia sport, w tym jogę.

Karol Jakubiec
fizjoterapeuta

Absolwent fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Doskonalił wiedzę i umiejętności podczas szkoleń z zakresu manipulacji powięzi wg L. Stecco, globalnego podejścia terapeutycznego i masażu tkanek głębokich. W pracy preferuje kompleksowe podejście do pacjenta, a więc po pierwsze dogłębną diagnozę, obejmującą styl życia czy sposób odżywiania. Kolejnym etapem jest leczenie jednostek chorobowych: odpowiednio dobrana terapia, edukacja i motywowanie do zmiany niewłaściwych nawyków. Największą satysfakcję przynosi mu praca z pacjentem, a także zapewnienie mu nie tylko odpowiedniego leczenia, ale również poczucia bezpieczeństwa, intymności i wiary, że wspólnie uda się przywrócić sprawność i zdrowie.

Łukasz Wróbel
masażysta

Specjalizacją Łukasza jest drenaż limfatyczny. W swojej pracy stosuje globalne podejście terapeutyczne, wykorzystując osteopatię, wiedzę medycyny wschodu i własne doświadczenia zdobyte jako fizjoterapeuta (m.in. w Podkarpackim Centrum Rehabilitacji oraz Akademii Zdrowego Stylu Życia). Specjalizuje się w drenażu limfatycznym i kompresjoterapii, masażu tkanek głębokich i powięziowym, a także mobilizacji blizn. Wykorzystuje zintegrowane techniki drenażowe, aby szybko i efektywnie wspomagać chorych z obrzękiem limfatycznym (w tym pacjentki po mastektomii), dopasowując je do indywidualnych potrzeb.
Jego pasją jest również szerokie diagnozowanie bólów kręgosłupa i głowy, a także wspomaganie trawienia, w czym pomaga mu spojrzenie osteopaty i terapeuty medycyny wschodu.
W wolnym czasie zajmuje się ogrodnictwem, czyta fantastykę i śledzi piłkarskie rozgrywki ligi angielskiej.

Lekarze

dr n. med. Jacek Pszeniczny
spec. chirurgii ogólnej, spec. chirurgii onkologicznej

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, doktor nauk medycznych, od 2020 r. konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej.
Może pochwalić się ogromnym doświadczeniem zawodowym, zdobytym podczas praktyki w szpitalach klinicznych i innych ośrodkach, którym dzieli się podczas konferencji i paneli dyskusyjnych. Wielki propagator profilaktyki onkologicznej i zdrowego trybu życia. W swej praktyce wielokrotnie nagradzany (laureat plebiscytu Orły Medycyny), ceniony przez pacjentów za wiedzę, a także kompleksowe podejście do terapii onkologicznej, uwzględniające również sferę psychologiczną. W Centrum Fizjoterapii Paśko prowadzi cykliczne konsultacje pacjentów po operacjach chirurgicznych, które pomogą w szybkim diagnozowaniu powikłań onkologicznych związanych z obrzękiem limfatycznym.

Krzysztof Freygant
lek. specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

Lekarz specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Dzięki pracy w ośrodkach klinicznych i szpitalach na Podkarpaciu zyskał niezbędne doświadczenie i umiejętności w zakresie chirurgii, szczególnie piersi. Jego celem jest leczenie oszczędzające w oparciu o techniki, które umożliwiają zachowanie prawidłowego kształtu i symetrii piersi. Prowadzi działania na rzecz profilaktyki onkologicznej, dzięki której możliwe jest leczenie zachowawcze.
W Centrum Fizjoterapii Paśko prowadzi konsultacje onkologiczne, trafną i szybką diagnozę oraz nakreśla efektywne strategie leczenia onkologicznego. Szczegółowe badanie piersi, węzłów chłonnych oraz wnikliwy wywiad pozwolą na wdrożenie szybkiego i jak najmniej obciążającego leczenia dla naszych pacjentek.

Paweł Złotek
lek. specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej i onkologicznej

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, lekarz specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej i onkologicznej, flebolog (lekarz chorób żył, żylaków), posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Doświadczenie zdobywał, pracując na oddziałach chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej. Szczegółowe obszary jego pracy związane ze specjalizacją dotyczą chorób naczyń, żył oraz nowotworów. W Centrum Fizjoterapii Paśko przeprowadza badania układu naczyniowego, a także różnicowanie pomiędzy niewydolnością żylną i limfatyczną z wykorzystaniem:
• USG doppler kończyn dolnych
• USG doppler tetnic kończyn dolnych
• USG doppler tętnic szyjnych
• USG piersi
• USG jamy brzusznej
• USG tarczycy
• USG węzłów chłonnych

Sebastian Jaszczuk
lek. ortopeda dziecięcy, ortopeda

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, stażysta Szpitala Uniwersyteckiego Queen Elizabeth w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Specjalizował się z ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Wielkiej Brytanii, kontynuował specjalizację w Klinicznym Oddziale Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Rzeszowie, zakończoną egzaminem specjalizacyjnym w 2016.
Od przeszło 12 lat zaangażowany jest w diagnostykę i leczenie schorzeń ortopedycznych (wrodzonych i nabytych) u dzieci i młodzieży, w tym skrzywień kręgosłupa (skoliozy, kifozy). W Centrum Fizjoterapii Paśko zajmuje się leczeniem deformacji klatki piersiowej (np. klatki piersiowej szewskiej, kurzej), a także kończyn (deformacji osi kończyn, skrócenia kończyn). Obszary jego zainteresowań zawodowych dotyczą również wrodzonego zwichnięcia biodra u niemowląt, a także leczenia urazów u dzieci i młodzieży, w tym złamań kończyn oraz kręgosłupa i miednicy.

Recepcja

Sylwia Lech
recepcjonistka

Sylwia, jako rejestratorka medyczna prowadzi rejestrację pacjentów, prowadzi, gromadzi, segreguje i archiwizuje dokumentację medyczną. Weryfikuje ubezpieczenie zdrowotne pacjentów, prowadzi ewidencję wykonywanych usług medycznych, a także wprowadza dane do systemów informatycznych. Brała udział w szkoleniach z zakresu psychologii i typologii klienta, komunikacji interpersonalnej, zarządzania dokumentacją i czasem. Jej optymizm powoduje, że każdy rejestrowany Pacjent czuje się ciepło przyjęty i może liczyć na życzliwe potraktowanie.
Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i w ruchu – pływając, jeżdżąc na rowerze, podróżując. Zawsze towarzyszy jej dobra książka.