Wiele badań sugeruje, że 70% naszych chorób wynika z chronicznego napięcia, przepracowania, problemów w sferze relacji i nienaturalnego tempa życia. Stres jest najczęściej omawianym tematem na międzynarodowych kongresach medycznych i forach poświęconych zdrowemu stylowi życia. To stres wywołuje najcięższe choroby.

Wszystkie układy naszego ciała bardzo ostro reagują na strumienie negatywnych informacji, nienaturalne tempo życia, brak odpoczynku, złe przyzwyczajenia i brak troski. Przy nadmiarze stresu ciało reaguje bólami, asymetriami, zaciskami, urazami, złym samopoczuciem, zmianami hormonalnymi, a także wczesnym starzeniem się, pogorszeniem wyglądu, zaostrzeniem przewlekłych chorób i rozwojem nowych. Dlatego jednym z najważniejszych zadań współczesnego człowieka jest systematyczne podejście do zdrowia i umiejętność dbania o swoje potrzeby w odpowiednim czasie. Dobrą wiadomością jest to, że przy właściwym podejściu nasz organizm jest w stanie sam się zregenerować, oczyścić, a nawet wyleczyć.

Oto pięć prostych, ale skutecznych wskazówek, które pomogą Ci opanować kompleksowe podejście do twojego stanu zdrowia:

  1. Naucz się słyszeć, co mówi Ci Twoje ciało. Zwracaj uwagę na sygnały swojego ciała i udaj się do sprawdzonych specjalistów, którzy znają innowacyjne, nowoczesne metody leczenia. Pozbądź się infantylności w stosunku do swojego zdrowia: nie ufaj nieprofesjonalnym informacjom z Internetu i nie zwlekaj z wizytą u lekarza. W naszym Centrum regularnie odbywają się bezpłatne konsultacje.
  2. Żyj zgodnie ze swoim stanem zasobów. Powiedz stanowcze „NIE” wszystkiemu, co Cię niszczy. Opanuj techniki antykryzysowe, które szybko przywrócą Cię do stanu harmonii. Joga, medytacja, zajęcia fizjoterapeutyczne to wspaniały sposób na zrównoważenie duszy i ciała. W naszym Centrum do Twojej dyspozycji są zajęcia grupowe i indywidualne.
  3. Zaprzyjaźnij się z dietetykiem i dostosuj odżywianie. Przejadanie się, źle dobrane diety, poczucie winy to koło, z którego można i należy łatwo wyjść. Pomoże Ci w tym profesjonalna wiedza i akceptacja siebie. Dietetyk naszego Centrum jest zawsze do Twojej dyspozycji.
  4. W odpowiednim czasie wykryj niedobory mikroelementów w swojej diecie. Każdego roku na świecie dochodzi do 11 milionów zgonów z powodu niewłaściwej, niezrównoważonej żywności. Uzupełnij brakujące mikroelementy poprzez aktywne suplementy, witaminy, a także naucz się uzyskiwać różne rodzaje energii z różnych źródeł. W naszym Centrum znajduje się sklep, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.
  5. Rozwijaj inteligencję emocjonalną. Twoje myśli i nastawienie naprawdę wpływają na funkcjonowanie mózgu i ciała. Twój los zależy tylko od Ciebie i możesz nim sterować. Powiedz negatywom „nie”. Chroń się przed ponurymi prognozami, złymi wiadomościami i niepokojem innych ludzi. Rozwijaj umiejętność życia „tu i teraz”. Ucz się nowych rzeczy, na przykład opanuj ciekawe hobby. Pamiętaj, że radość jest nawykiem i należy ją codziennie utrwalać.

Pamiętaj, dobre samopoczucie jest absolutnym wynikiem prawidłowego stylu życia, zdrowia wszystkich układów organizmu, pracy mózgu i dobrego samopoczucia emocjonalnego.